fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Wyżeł Weimarski szczeniaki już w październiku

Wyżeł Weimarski szczeniaki już w październiku

  • przez

Udało się! Mamy potwierdzoną ciążę u naszej Bianci!
Spodziewamy się szczeniaków wyżła weimarskiego w październiku 2022

Tym razem będzie to miot na literę B, rodzicami szczeniaków zostali:
TATA – Northsouth JOHNNY B GOODE – J.Champion Polski; Niemiec; Danii; Szwajcarii,
rodzice (Von Luchbach’s Back To The Future x Weimaranus Sunrise over Love)

Northsouth Johnny B Goode wyżeł weimarski szczeniaki

MAMA – BIANCA z Białobrzeskich Lasów FCI – Champion Polski
rodzice (TOKAY Camistar x RZEPICHA Slavinja)

bianca wyzel weimarski szczeniaki

Nasza Hodowla Simply Gray FCI należy do Związku Kynologicznego w Polsce (ZKWP oddział Radom), jedynej w Polsce organizacji uznanej przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI).
Jesteśmy domową hodowlą wyżłów weimarskich,  szczenięta od urodzenia będą mieszkały razem z nami, bez kojców i budy dla psa.  Zapewni im doskonałą socjalizację i zrównoważony rozwój.

Każde szczenię zostanie zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane, dostanie również metrykę ZKwP, która uprawnia do wyrobienia rodowodu oraz książeczkę zdrowia i wyprawkę.

Nasza hodowla znajduje się w województwie Mazowieckim, 70km od Warszawy.
Rodzice są przebadani, posiadają certyfikaty kardiologiczne, okulistyczne, są wolni od dysplazji stawów.

Wyżeł weimarski: wskazówki jak żyć ze szczeniakiem wyżeł weimarski

Dlaczego wyżeł weimarski?

Na samym początku warto zadać sobie pytanie dlaczego rasa wyżeł weimarski? Są to psy energiczne, przywiązujące się do właściciela, nie lubiące samotności. Należy pamiętać że to rasa myśliwska, nawet nie polujące psy posiadają instynkty, które nie będą odpowiednio pielęgnowane mogą przysporzyć sporo problemów. Zastanów się czy jesteś wstanie podjąć wyzwanie i poświęcić swój czas i pieniądze dla psa.

Jak znaleźć dobrego hodowcę

Skoro już tutaj trafiłeś/aś to można przypuszczać że wiesz czego szukać, ale co jeśli nie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego hodowcy? W Simply Gray stawiamy przede wszystkim na zdrowie psów, dlatego jesteśmy pod stałym okiem weterynarza. Posiadamy certyfikaty kardiologiczne, okulistyczne, genetyczne – potwierdzające zdrowie naszych psów.

Koszt posiadania jednego wyżła weimarskiego

Jest to trudne pytanie ponieważ tak jak w ludzkim życiu, tak i w psim wydarzyć może się wszystko. Zakładając wariant optymistyczny, Twój pupil jest zdrowy, nic nie zjada na spacerze, a weterynarz widuje Was tylko na wizytach kontrolnych można założyć że jedynym wydatkiem jest tylko karma i obowiązkowo zabezpieczenie przed kleszczami. Jakie to koszty? W przypadku szczeniaka wyżła weimarskiego koszt karmy zaczyna się od 200zł/miesiąc, zabezpieczenie na kleszczy w postaci tabletek to wydatek 150zł na 3 miesiące.

Względy zdrowotne dla tej rasy

Wyżły weimarskie nie posiadają typowych dla danej rasy chorób. Dysplazja stawów jest właściwie nie spotykana. Nie mają problemów z sercem, oczami, skórą. Jedyną dolegliwością i skłonnością jest skręt żołądka, który może spowodować nawet śmierć zwierzaka. Jak temu zapobiegać? W banalny sposób, wystarczy po każdym posiłku bezwzględnie odczekać około dwie godziny żeby się psu 'uleżało’.

Potencjalne problemy z tą rasą

Potencjalnymi problemami może być wychowanie wyżła weimarskiego. Rasa ta jest uparta, potrafiąca wykorzystać najmniejszą słabość właściciela, jednocześnie potrafi szybko się uczyć nowych rzeczy. Gdy raz pozwolisz wejść weimarowi na kanapę, będzie na niej mieszkał już na stałe 😉

Wyżeł weimarski szczeniaki FCI

Dlaczego właśnie szczeniaki z FCI? FCI jest to międzynarodowa organizacja kynologiczna, która skupia związki psów z poszczególnych krajów. Organizacja ta zajmuje się opracowywaniem wzorców ras, regulaminów hodowlanych, organizacją wystaw. FCI to gwarancja zdrowia i pochodzenia Twojego pupila. Jedynym uznanym związek w Polsce jest ZKwP czyli Związek kynologiczny w Polsce. Każdy pies by mógł być dalej rozmnażany musi przejść badania adekwatne do danej rasy oraz zostać oceniony przez wykwalifikowanych sędziów kynologicznych na wystawach. Dopiero pozytywna ocena pozwala na założenie hodowli i rozmnażanie psów. Hodowle zrzeszone w ZKwP i FCI zapewniają więc pewność, że kupujecie psa czystej rasy.

 

 

Zapraszamy do kontaktu
665-509-173

Zobacz co u nas słychać na socialmediach
FB – https://www.facebook.com/simplygrayfci
IG – https://www.instagram.com/simply_gray_fci/
TikTok – https://www.tiktok.com/@simply_gray_fci