fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » O nas – Hodowla Wyżłów Weimarskich FCI

O nas – Hodowla Wyżłów Weimarskich FCI

Simply Gray czyli Kasia i Tomek - tak jak w serialu, a to nasza historia życia z wyżłem weimarskim

Nasza przygoda z wyżłem weimarskim rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo 4 lata temu. Pomimo wielu lęków i obaw, po przestudiowaniu książek i połowy internetu, zdecydowaliśmy się na pierwszego psa w naszym życiu, była to Bianca. Ze względu na charakter wykonywanej pracy byliśmy i nadal jesteśmy w stanie poświęcić całą masę czasu na prawidłowy rozwój czy socjalizację psów, w tamtym okresie nasza uwaga skupiała się tylko na jednej suczce - Bianca zawładnęła naszym życiem. Wszystkie nasze obawy spełniły się - wyżeł weimarski okazał się wymagającym zwierzakiem, jednak miłość, którą dostawaliśmy w zamian rekompensowała wszystko. Wyżły to cudowne istoty, wystarczy odrobina uwagi by pies oddał się właścicielowi bez końca - tak było i w naszym przypadku. Od samego początku Bianca była częścią naszej rodziny.

 

wyzel_weimarski_bianca_simply_gray

simply_gray_hodowla_wyzel_weimarski_miota_16

Pomysł na hodowle wyżłów weimarskich

Pomysł hodowli zrodził się gdy chcieliśmy powiększyć naszą rodzinę o kolejnego pupila. Kolejny raz udaliśmy się po zastrzyk wiedzy... Jak zdobyć uprawnienia, jak wybrać odpowiedniego samca, jakie badania, jak wygląda ciąża u psa, jak odebrać poród, jak odchować miot małych brzdąców - to wszystko było dla nas wyzwaniem. Znajomi i rodzina pukała się w głowę, po co to wszystko. My wiemy po co, "Dom bez psa był jakiś taki pusty. A życie bez psa jest trochę jak szafa bez szuflady, niby wszystko w porządku, ale czegoś bardzo brakuje."

 

Wyżeł weimarski długowłosy

Jednym z wymogów rozpoczęcia przygody z hodowlą wyżłów weimarskich jest uzyskanie dyplomu z prób polowych - sprawdza się na nich wrodzone cechy wyżłów. To właśnie tam pierwszy raz zobaczyliśmy wyżła weimarskiego długowłosego. Angus i Cookie z hodowli Crazy Forever tak bardzo nam się spodobały że jeszcze w tym samym miesiącu byliśmy na liście oczekujących na miot. W ścisłych obostrzeniach udało nam się przemycić przez granice naszą Dakotę

wyzel_weimarski_dlugowlosy_dakota_simplygray

wyzel_weimarski_simplygray_aspen

Pierwszy miot wyżłów weimarskich krótkowłosych

Gdy na pokładzie naszego statku były już dwa wyżły weimarskie, kolejny był już tylko kwestią czasu. W 2021 roku zdecydowaliśmy że to odpowiedni moment na rozpoczęcie hodowlanej przygody. Do naszego pierwszego skojarzenia z Bianką wybraliśmy "Szarego" - HOMER SKY BLUE Grey Fields, jest to piękny samiec z wieloma osiągnięciami na swoim koncie. Z tego połączenia urodziło się 7 pięknych i zdrowych szczeniąt, idealnie wpisujących się we wzorzec rasy. Wtedy stało się jasne, napewno jedna suczka zostaje z nami. Przypadek sprawił że pierwszy urodzony szczeniak otrzymał obrożę czerwoną - dokładnie taką samą jaką miała Bianca, w momencie gdy ją odbieraliśmy od hodowcy. Najbardziej rozdarta, wiecznie głodna, podgryzająca i zaczepiająca inne maluchy - taka była nasza Aspen, Aspenita, a po naszemu Glutek.

Pierwszy miot wyżłów weimarskich długowłosych

Przyszedł czas na dzieciaki po Dakocie. W przypadku wyżłów weimarskich długowłosych wybór samca nie był tak oczywisty z prostych względów, po prostu jest ich mało. Wybór padł na Andersa, reproduktora z Danii. Pomimo wielu przeciwności losu zapakowaliśmy się w auto z Dakotą i ruszyliśmy w trasę. Finałem tej podróży było 9 szczeniaków i zgadnijcie co... tradycji musiało stać się zadość i wybraliśmy suczkę, która dołączy do naszej rodziny. Chelsea, nasz mały diabeł, znów odmłodził całe stado. Wszystko zaczęło się kręcić w okół szczeniaka.....